Ferie z curlingiem

23 luty 2006

„Ferie z curlingiem”

Kraków, 20-22.02.2006

 

          Współorganizator:                             Patroni medialni:

 

Ferie z curlingiem; taki tytuł nosił wspólny projekt Stowarzyszenia Inicjatyw Regionalnych i Krakowskiego Klubu Curlingowego. Jego celem było stworzenie możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu młodzieży uczącej się w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych w czasie ferii zimowych. Dla SIR ta inicjatywa była początkiem wzbogacania działalności, mającego na celu szerszą realizację celów statutowych.

 

Curling jest zimową dyscypliną olimpijską szczególnie popularną w Ameryce Północnej i krajach skandynawskich. Mecz rozgrywany jest na torze lodowym, a sprzętem niezbędnym do gry są specjalne kamienie oraz szczotki służące do pocierania lodu.

 

W trakcie naszego wspólnego przedsięwzięcia każdy chętny miał możliwość spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie sportu, a co ważne, była to pierwsza okazja do gry w mieście! Zajęcia prowadzone były przez doświadczonych zawodników i instruktorów Krakowskiego Klubu Curlingowego. Impreza odbyła się przy częściowym wsparciu finansowym Urzędu Miasta Krakowa.

 

Projekt realizowany był podczas ferii zimowych w dniach 20-22 luty 2006, na lodowisku przy ulicy Siedleckiego 7 (mała tafla) w godzinach 16:00-17:30. W lokalnej prasie i radiu można było przeczytać i usłyszeć krótkie relacje z przebiegu tego wydarzenia.

Comments are closed.