Szkolenie ATOQ w Turcji

8 maj 2006

ATOQ- Advanced Training on Quality

Antalia, Turcja, 1-6.05.2006

W dniach 1-6 maja 2006 miałam okazję uczestniczyć w szkoleniu ATOQ- Advanced Training on Quality, które odbyło się w pięknie polożonej na Morzem Śródziemnym Antalyi, w Turcji. W szkoleniu wzięli udział reprezentanci organizacji z 10 krajów- Anglii, Norwegii, Francji, Polski, Estonii, Islandii, Holandii, Danii, Turcji oraz Węgier. Mówiliśmy w sumie 15 językami, więc pobyt był bardzo międzynarodowy.

Celem szkolenia była praca nad podnoszeniem jakości projektów w ramach Akcji 1. Mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach dotyczących zarządzania ryzykiem, doskonalenia edukacji międzykulturowej, pozyskiwania funduszy i dodatkowych sponsorów, współpracy z partnerami oraz realizacji wymiaru lokalnego projektu. Na szkoleniu obecni byli przedstawiciele Narodowych Agencji z Turcji oraz Norwegii, którym mogliśmy zadać nurtujące nas pytania. Były to osoby bardzo doświadczone i służące niezmiernie cenną radą.
Warsztaty odbywały się od rana do wieczora, a krótkimi przerwami na posiłki, które niektórzy przeznaczali na relaks w przepięknym hotelowym basenie. Głównymi narzędziami stosowanymi przez trenerów były techniki nauki nieformalnej i ćwiczenia z zakresu group dinamics. Jednak każdy mógł znaleźć coś dla siebie, bowiem każdy styl uczenia się został wykorzystany. Było bowiem kilka wykładów formalnych, dla tych co uczą się robiąc notatki. Zastosowanie niezliczonej ilości ćwiczeń typu energizer pozwoliło nam poszerzyć nasz warsztat i „ukraść” trochę pomysłów na przyszłe wymiany.
Z powodzeniem też realizowaliśmy cel poboczny wyjazdu, którym była oczywiście socjalizacjaJ Nie mieliśmy na to zbyt dużo czasu, ale dla chcącego nic trudnego. Trzeba przyznać, że sprzyjała temu pogoda i luksusowy hotel, w którym serwowano nam kilogramy nienazwanie bajecznego jedzenia!
Muszę przyznać, że szkolenie było bardzo udane. Spotkałam bardzo ciekawych i bardzo różnych ludzi. Ludzi w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach, ludzi żąglujących, wspinających się, nurkujących, śpiewających w chórze kościelnym… ludzi, którzy byli tak różni a tak bardzo do siebie podobni.. ludzi, których łączyła jedna bardzo ważna rzecz- chęć do pracy z młodzieżą i do robienia czegoś dla innych.
Wszystkim serdecznie polecam!! I zapraszam do galerii!!

Danuta Kędzierska

Comments are closed.