SEA you AROUND!

28 październik 2021

Bez nazwy-asfasfs2

Dzięki temu projektowi Erasmus+ chcieliśmy mieć możliwość przedyskutowania kondycji lokalnych mediów i porównania sytuacji w naszych krajach pochodzenia. Swoimi działaniami staraliśmy zaangażować się w promowanie lokalnej społeczności, tradycji, historii i poszukiwać narzędzi, które pomogą zwiększyć świadomość innych o regionach, w których mieszkają. Aby przełożyć problem na uniwersalny język, warto sięgnąć po integrację międzynarodową, która pozwoliła na znalezienie wspólnych mechanizmów i rozwiązań. Dlatego nie zabrakło w naszych rozważaniach również tematów upodmiotowienia obszarów wiejskich, troski o środowisko i jego ewolucję – opracowanych w nowy, oryginalny sposób. Najważniejsze działania projektu, czyli międzynarodowa wymiana młodzieży odbyła się w dn. 8-14 maja 2022 w Pucku. Zgromadziliśmy 42 młode osoby z Grecji, Litwy, Polski, Rumunii, Węgier oraz Włoch, które przez tydzień rozważały rolę mediów lokalnych i ich wpływ na kondycję okolicy, a szczególnie na teren Pucka i okolic. Nasi uczestnicy mieli okazję rozwinąć swoje kompetencje miękkie, zintegrować się z międzynarodowym środowiskiem, poznać pracę dziennikarza lokalnego, podzielić się kondycją mediów w swoich państwach, oraz… zakochać się w Kaszubach!

Zależało nam bardzo, by stworzone przez uczestników materiały pojawiły się w mediach lokalnych, jako że są fantastyczną promocją dla naszego regionu, a także głównym rezultatem naszej inicjatywy. Przesłaliśmy je więc do stosownych redakcji ale można z nimi również zapoznać się tutaj. By poszerzyć skalę możliwości rozprzestrzenienia tej zawartości, ma ona bardzo zróżnicowany charakter – znajdziecie tu Państwo zarówno filmiki, profil instagramowy, materiały audio, jak i  pełen artykuł prasowy w pełni stworzone przez uczestników. Oto główny film projektu, opisujący przebieg współpracy naszej grupy:

Powstał także inny, bardzo energetyczny filmik, będący impresją jednego z uczestników:

Oraz bardzo artystyczny film jednej z uczestniczek, prezentujący wrażenia z wyjazdu edukacyjnego na półwysep helski:

Tutaj skrót do instagrama, to dedykowany profil wymiany, stworzony i moderowany przez uczestników: https://www.instagram.com/seayouaround22/

Powstały także nagrania audio, do odsłuchania poniżej jedno z nich:

Zapraszamy także do zapoznania się notatką prasową w języku Polskim (SEA YOU AROUND-notka) oraz artykułem w wersji angielskiej Erasmus-Puck.docx.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Erasmus+ EU flag-Erasmus+_vect_POS

Comments are closed.